Пробаційні програми – інструмент роботи із засудженими, звільненими від відбування покарання з випробуванням
опубліковано 20 липня 2022 року о 18:10

Відповідно до Закону України «Про пробацію» передбачено такий інструмент роботи із засудженими як пробаційні програми, які призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням, та передбачають комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.

     Пробаційна програма – це система занять, які проводяться за визначеним графіком і мають на меті корекцію поведінки, яка суперечить прийнятим у суспільстві нормам, а також формування соціально сприятливих змін особистості.

Затверджено чотири пробаційні програми для повнолітніх суб’єктів пробації і чотири програми для неповнолітніх суб’єктів пробації:

1. «ЗМІНА ПРОКРИМІНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ»

2. «ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВЖИВАННЯ ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН»

3. «ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ»

4. «ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК»


Метою реалізації пробаційних програм є виправлення суб′єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням, досягнення позитивних змін у їх поведінці, а також запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. Вибір пробаційної програми залежить від виявлених криміногенних факторів у засудженого (проблем, які спонукали або можуть спонукати до вчинення кримінального правопорушення), тих сфер життя/поведінки, які потребують корекції та впливу.

Програми враховують вікові та психологічні особливості суб’єктів пробації, а тому різняться кількістю і тривалістю занять, змістом вправ та завдань. Залежно від виду програми кількість занять може становити від 10 до 13, не рідше 1 разу на тиждень в групі або індивідуально.

Реалізація кожної пробаційної програми забезпечується органами пробації. Для координації заходів, передбачених пробаційною програмою, в уповноваженому органі з питань пробації призначається куратор – працівник, який пройшов спеціальне навчання. Куратор проводить заняття особисто. Разом з засудженим куратор складає графік відвідувань занять. Пропуск занять без поважних причин вважається порушенням порядку проходження програми і може призвести до скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням.

До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об’єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.


Кам’янський районний відділ № 2

філії Державної установи «Центр пробації»

у Дніпропетровській області



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux