Чотирнадцятий рік поспіль триває в Україні процедура Зовнішнього незалежного оцінювання.
ЗНО проводять для того, щоб визначити рівень досягнень випускника за час навчання в школі та забезпечити рівний доступ усіх випускників до вищої освіти.
До 22 січня всі бажаючі зможуть прийняти участь у пробному ЗНО, зареєструвавшись на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти https://probne.dneprtest.dp.ua/ (Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти). Участь у пробному тестуванні дає змогу учасникам попрацювати з тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО 2022 року; попрактикуватися в заповненні бланків відповідей; психологічно налаштуватися на проходження ЗНО; навчитися ефективно розподіляти час. Вартість пробного ЗНО 280 грн. за кожен тест. Різниця пов’язана з особливостями організації тестувань, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у різних регіонах, прогнозованою кількістю тестувань тощо.
Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені інформаційні сторінки, на яких до 10 березня буде розміщено інформацію про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати тестування.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у такі дати: 19 березня – з української мови, української мови і літератури; 26 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни: 19-21 березня – з української мови, української мови і літератури; 26-28 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
Результати тестування з української мови, української мови і літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 25 березня, з інших предметів – 1 квітня.
Реєстрація ж на основну сесію ЗНО розпочнеться з 01 лютого та триватиме до 01 березня 2022. До 09 березня -термін для внесення змін.
Тому доречно кожному випускнику до 01 лютого визначитися із переліком предметів для Державної підсумкової атестації як випускного іспиту та Зовнішнього незалежного оцінювання – як вступу до закладу вищої освіти.
Радимо випускникам ознайомитися із додатком 4 Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти 2022. Як варіант заходити на сайт обраного закладу вищої освіти (умови прийому) до початку реєстрації на ЗНО/ДПА.
Для вступу випускників минулих років дозволяється використання сертифікатів 2019-2021 років.
Результати зовнішнього оцінювання можуть бути використані для двох цілей: як результати випускних іспитів у школі (державної підсумкової атестації, ДПА) – оцінки за шкалою від 1 до 12; як результати вступних іспитів у заклади вищої освіти – бали за шкалою від 100 до 200.
українська мова, математика, історія України або іноземна мова та один із навчальних предметів із списку: біологія, географія, фізика, хімія. Умовами передбачено, що четвертим предметом випускник може обрати історію чи іноземну мову якщо вони не обиралися як третій.
«Математика (завдання рівня стандарт)» обирають випускники, які вивчали математику на рівні стандарту; не планують вступати до закладів вищої освіти, відповідно отримують оцінку за шкалою 1-12 балів лише у додаток до свідоцтва про ПЗСО.