8 серпня – День військ зв’язку та кібербезпеки
опубліковано 08 серпня 2024 року о 09:00

«Вони тягнуть кілометри дротів, крутять антени, виставляють камери. І завжди мають в голові надскладні схеми комунікацій»

Історія українських військ зв’язку бере початок з 1917 року, коли в Українському генеральному військовому штабі створили відділ зв’язку, який очолив майбутній генерал-хорунжий, а тоді полковник Олександр Козьма. Спеціальні радіотелеграфні сотні в армійських корпусах та відділ зв’язку Генштабу існували й за часів правління Павла Скоропадського. Такий самий відділ був і за часів Директорії. 

У сучасних війнах, коли оперативна обстановка може змінювати дуже швидко, якісний та стабільний зв’язок між підрозділами — це запорука вдалого виконання бойових задач, а відтак і перемоги.
Але окрім стабільного забезпечення зв’язку на передовій, військові-зв’язківці мають справу з  іншими глобальними викликами часу. Зокрема, з веденням кібервійни. Українські ІТ-фахівці, які також входять до цього виду військ, постійно завдають ударів російським урядовим та пропагандистським онлайн-ресурсам та захищають від російських атак українську мережу.

"Саме високий рівень підготовки і злагодженості військовослужбовців цього роду військ дав змогу з перших днів російської агресії розгорнути й надійно утримувати стійку систему бойового управління військовими частинами і підрозділами сил оборони, що є основою успіху у будь-яких умовах", - сказав Президент.

Цілодобово, у будь-яку пору, зокрема й під час ворожих атак, українські зв’язківці не припиняють працювати, дозволяючи військам перебувати "на звʼязку".  


Ви виконуєте одне із найважливіших завдань у сучасній армії  – забезпечуєте військовий зв’язок. Коли він працює – його не помічають, але його відсутність у рази зменшує ефективність будь-яких операцій.

Наразі спеціальність військового зв’язківця – одна з найбільш затребуваних в зоні військових дій на сході України. Ви гідно та професійно виконуєте відповідальну місію, налагоджуючи зв’язок для координації дій підрозділів Збройних Сил України.


Українські зв’язківці, хто цілодобово оберігає сигнал і слово між усіма нами, захищає від спроб ворога їх заглушити чи вкрасти, ― вам вдячність та честь!

Вічна пам’ять зв’язківцям, які загинули, виборюючи свободу для Української держави й нації!

Слава військам зв’язку та кібербезпеки Збройних сил України!

Слава Україні!



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux